VJ1206Y562JXAAT
Mfr.Part #
VJ1206Y562JXAAT
Description
CAP CER 5600PF 50V X7R 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
5600pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Depth :
1.6mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±5%
Series :
VJ
Voltage - Rated :
50V
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206Y562JXAAT
Vishay / Vitramon VJ1206Y562JXAAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 5600pF