VJ1206Y473MXXAP
Mfr.Part #
VJ1206Y473MXXAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.047µF
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
25V
Radiation Hardening :
No
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
25V
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
VJ
Dielectric :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
VJ1206Y473MXXAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y473MXXAP
VJ 0.047μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)