VJ1206Y473MXXAC
Mfr.Part #
VJ1206Y473MXXAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 1206
Tolerance :
±20%
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
VJ
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
0.047µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Datasheets
VJ1206Y473MXXAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y473MXXAC
VJ 0.047μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)