VJ1206Y473MXCAT
Mfr.Part #
VJ1206Y473MXCAT
Description
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
0.047µF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
200V
Depth :
1.6mm
Dielectric :
X7R
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
200V
Width :
1.6mm
VJ
Height :
67μm
Datasheets
VJ1206Y473MXCAT
Vishay / Vitramon VJ1206Y473MXCAT
VJ 0.047μF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)