VJ1206Y473MXBMC
Mfr.Part #
VJ1206Y473MXBMC
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.047µF
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
100V
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ1206Y473MXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y473MXBMC
VJ 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)