VJ1206Y473MXBAC
Mfr.Part #
VJ1206Y473MXBAC
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Depth :
1.6mm
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
1.6mm
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
100V
GENERAL PURPOSE
Published :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height :
1.7mm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.047µF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206Y473MXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y473MXBAC
VJ 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)