VJ1206Y473MXAMP
Mfr.Part #
VJ1206Y473MXAMP
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.047µF
Tolerance :
±20%
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206Y473MXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y473MXAMP
VJ 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)