VJ1206Y473KXBMC
Mfr.Part #
VJ1206Y473KXBMC
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Depth :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Dielectric :
X7R
Length :
3.2mm
Series :
VJ
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.047µF
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ1206Y473KXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y473KXBMC
VJ 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)