VJ1206Y473KXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y473KXAAP
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Dielectric :
Capacitance :
0.047µF
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Radiation Hardening :
No
Series :
VJ
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y473KXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y473KXAAP
VJ 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)