VJ1206Y473JXBMT
Mfr.Part #
VJ1206Y473JXBMT
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.047µF
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ1206Y473JXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206Y473JXBMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 0.047muF