VJ1206Y473JXBMC
Mfr.Part #
VJ1206Y473JXBMC
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.047µF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206Y473JXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y473JXBMC
VJ 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)