VJ1206Y473JXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y473JXBCW1BC
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
0.047µF
Weight :
16.187578mg
1 (Unlimited)
Published :
Height :
1.9mm
Tolerance :
±5%
Length :
3.2mm
Tape and Reel (TR)
Width :
1.6mm
Dielectric Material :
Tantalum
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
No
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Depth :
1.6mm
Vishay / Vitramon VJ1206Y473JXBCW1BC
VJ 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)