VJ1206Y473JXAMC
Mfr.Part #
VJ1206Y473JXAMC
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1206
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
50V
Series :
VJ
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
50V
X7R
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.047µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
VJ1206Y473JXAMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y473JXAMC
VJ 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)