VJ1206Y472MXXMP
Mfr.Part #
VJ1206Y472MXXMP
Description
CAP CER 4700PF 25V X7R 1206
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
4700pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ1206Y472MXXMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y472MXXMP
VJ 4700pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)