VJ1206Y472MXBMP
Mfr.Part #
VJ1206Y472MXBMP
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 1206
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Surface Mount, MLCC
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±20%
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
4700pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206Y472MXBMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y472MXBMP
VJ 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)