VJ1206Y472MXBMC
Mfr.Part #
VJ1206Y472MXBMC
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Capacitance :
4700pF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y472MXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y472MXBMC
VJ 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)