VJ1206Y472MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y472MXBCW1BC
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 1206
Factory Lead Time :
15 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Dielectric Material :
Tantalum
Height :
1.9mm
X7R
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Capacitance :
4700pF
Width :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Free :
Lead Free
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Vishay / Vitramon VJ1206Y472MXBCW1BC
VJ 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)