VJ1206Y472MXBAC
Mfr.Part #
VJ1206Y472MXBAC
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 1206
Surface Mount, MLCC
Width :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
4700pF
Depth :
1.6mm
Height :
1.7mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ1206Y472MXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y472MXBAC
VJ 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)