VJ1206Y472MXAMC
Mfr.Part #
VJ1206Y472MXAMC
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V
Length :
3.2mm
Capacitance :
4700pF
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206Y472MXAMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y472MXAMC
VJ 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)