VJ1206Y472KXXAP
Mfr.Part #
VJ1206Y472KXXAP
Description
CAP CER 4700PF 25V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
4700pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ1206Y472KXXAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y472KXXAP
VJ 4700pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)