VJ1206Y472KXEMR
Mfr.Part #
VJ1206Y472KXEMR
Description
CAP CER 4700PF 500V X7R 1206
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
500V
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
4700pF
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206Y472KXEMR
Vishay / Vitramon VJ1206Y472KXEMR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 4700pF