VJ1206Y472KXEAC
Mfr.Part #
VJ1206Y472KXEAC
Description
CAP CER 4700PF 500V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Weight :
16.187578mg
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage :
500V
Voltage - Rated :
500V
Published :
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
150°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Capacitance :
4700pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y472KXEAC
Introducing Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ1206Y472KXEAC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:1206 (3216 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~150°C, Voltage:500V, VJ1206Y472KXEAC pinout, VJ1206Y472KXEAC datasheet PDF, VJ1206Y472KXEAC amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ1206Y472KXEAC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Vitramon VJ1206Y472KXEAC
VJ 4700pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)