VJ1206Y472KXCMC
Mfr.Part #
VJ1206Y472KXCMC
Description
CAP CER 4700PF 200V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
X7R
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
200V
Capacitance :
4700pF
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ1206Y472KXCMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y472KXCMC
VJ 4700pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)