VJ1206Y472JXXMP
Mfr.Part #
VJ1206Y472JXXMP
Description
CAP CER 4700PF 25V X7R 1206
X7R
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Tolerance :
±5%
Series :
VJ
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
4700pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
X7R
Datasheets
VJ1206Y472JXXMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y472JXXMP
VJ 4700pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)