VJ1206Y472JXXMC
Mfr.Part #
VJ1206Y472JXXMC
Description
CAP CER 4700PF 25V X7R 1206
1 (Unlimited)
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
4700pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206Y472JXXMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y472JXXMC
VJ 4700pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)