VJ1206Y472JXBAP
Mfr.Part #
VJ1206Y472JXBAP
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 1206
X7R
Voltage - Rated :
100V
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
4700pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y472JXBAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y472JXBAP
VJ 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)