VJ1206Y393MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y393MXBCW1BC
Description
CAP CER 0.039UF 100V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
0.039µF
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
VJ
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Weight :
16.187578mg
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
1.9mm
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Tantalum
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
1.6mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Vishay / Vitramon VJ1206Y393MXBCW1BC
VJ 0.039μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)