VJ1206Y393KXQPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y393KXQPW1BC
Description
CAP CER 0.039UF 10V X7R 1206
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
10V
1206 (3216 Metric)
Height :
1.9mm
Dielectric :
X7R
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Case Code (Imperial) :
Published :
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X7R
Width :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
10V
Capacitance :
0.039µF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
Tantalum
Vishay / Vitramon VJ1206Y393KXQPW1BC
VJ 0.039μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)