VJ1206Y393KXBMP
Mfr.Part #
VJ1206Y393KXBMP
Description
CAP CER 0.039UF 100V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±10%
Series :
VJ
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.039µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y393KXBMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y393KXBMP
VJ 0.039μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)