VJ1206Y392KXCMC
Mfr.Part #
VJ1206Y392KXCMC
Description
CAP CER 3900PF 200V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
3900pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
200V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
X7R
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Surface Mount
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Length :
3.2mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206Y392KXCMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y392KXCMC
VJ 3900pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)