VJ1206Y392KXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y392KXAAP
Description
CAP CER 3900PF 50V X7R 1206
Length :
3.2mm
Dielectric :
X7R
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
3900pF
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
1.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
VJ
Datasheets
VJ1206Y392KXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y392KXAAP
VJ 3900pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)