VJ1206Y392JXEAC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206Y392JXEAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 500V X7R 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Dielectric :
X7R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated DC :
500V
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2mm
Series :
VJ
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Capacitance :
3900pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206Y392JXEAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y392JXEAC
VJ 3900pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)