VJ1206Y392JXCAP
Mfr.Part #
VJ1206Y392JXCAP
Description
CAP CER 3900PF 200V X7R 1206
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
3900pF
Voltage - Rated DC :
200V
Length :
3.2mm
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y392JXCAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y392JXCAP
VJ 3900pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)