VJ1206Y392JXBMC
Mfr.Part #
VJ1206Y392JXBMC
Description
CAP CER 3900PF 100V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
VJ
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
3900pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206Y392JXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y392JXBMC
VJ 3900pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)