VJ1206Y392JXBAP
Mfr.Part #
VJ1206Y392JXBAP
Description
CAP CER 3900PF 100V X7R 1206
Series :
VJ
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
3900pF
Datasheets
VJ1206Y392JXBAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y392JXBAP
VJ 3900pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)