VJ1206Y391MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y391MXBCW1BC
Description
CAP CER 390PF 100V X7R 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.2mm
Series :
VJ
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
100V
Height :
1.9mm
Capacitance :
390pF
Lead Free :
Lead Free
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dissipation Factor :
2.5 %
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric Material :
Tantalum
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Imperial) :
Depth :
1.6mm
Width :
1.6mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Vishay / Vitramon VJ1206Y391MXBCW1BC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 390pF