VJ1206Y391KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y391KBCAT4X
Description
CAP CER 390PF 200V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.7018mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±10%
Length :
3.3528mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
200V
Width :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
VJ1206Y391KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y391KBCAT4X
VJ OMD 390pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y391KBCAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 200V allows it to function.
VJ1206Y391KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V