VJ1206Y334MXXTW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y334MXXTW1BC
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.33μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
1 (Unlimited)
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.041 1.05mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
1.9mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric Material :
Tantalum
Series :
VJ
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Vishay / Vitramon VJ1206Y334MXXTW1BC
VJ 0.33μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)