VJ1206Y334KXAAT
Mfr.Part #
VJ1206Y334KXAAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206
X7R
Factory Lead Time :
14 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
VJ
Published :
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.33μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Dielectric :
X7R
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206Y334KXAAT
Vishay / Vitramon VJ1206Y334KXAAT
VJ 0.33μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y334KXAAT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1206Y334KXAAT Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V