VJ1206Y334KNAAT
Mfr.Part #
VJ1206Y334KNAAT
Description
CAP CER 0.33UF 50V 1206 EPOXY
Ceramic Capacitors
Multilayer :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Surface Mount :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
ECCN Code :
EAR99
Height :
1.7mm
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
X7R
Temperature Characteristics Code :
X7R
Width :
1.6mm
Capacitance :
0.33μF
GENERAL PURPOSE
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
VJ
Voltage - Rated :
50V