VJ1206Y334KEAAT
Mfr.Part #
VJ1206Y334KEAAT
Description
CAP CER 0.33UF 50V 1206 EPOXY
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Epoxy Mountable
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.33μF
Series :
VJ
Datasheets
VJ1206Y334KEAAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.33muF