VJ1206Y333MXCMP
Mfr.Part #
VJ1206Y333MXCMP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
200V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
1.6mm
Temperature Coefficient :
X7R
Radiation Hardening :
No
Length :
3.2mm
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
X7R
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
0.033µF
Datasheets
VJ1206Y333MXCMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y333MXCMP
VJ 0.033μF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)