VJ1206Y333MXAMP
Mfr.Part #
VJ1206Y333MXAMP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.033µF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
VJ
Voltage - Rated :
50V
Mount :
Surface Mount
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Dielectric :
X7R
Radiation Hardening :
No
Datasheets
VJ1206Y333MXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y333MXAMP
VJ 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)