VJ1206Y333MXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y333MXAAP
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206
Capacitance :
0.033µF
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
VJ1206Y333MXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y333MXAAP
VJ 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)