VJ1206Y333KXCAP
Mfr.Part #
VJ1206Y333KXCAP
Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1206
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
200V
Voltage - Rated DC :
200V
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.033µF
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206Y333KXCAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y333KXCAP
VJ 0.033μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)