VJ1206Y333KXCAC
Mfr.Part #
VJ1206Y333KXCAC
Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Width :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.033µF
Height :
1.7mm
Voltage - Rated DC :
200V
X7R
Case Code (Metric) :
Published :
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ1206Y333KXCAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y333KXCAC
VJ 0.033μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)