VJ1206Y333KXBAC
Mfr.Part #
VJ1206Y333KXBAC
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
1206 (3216 Metric)
Case Code (Imperial) :
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
1.7mm
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Case Code (Metric) :
Series :
VJ
Termination :
SMD/SMT
Published :
Capacitance :
0.033µF
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206Y333KXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y333KXBAC
VJ 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)