VJ1206Y333KXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y333KXAAP
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±10%
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.033µF
Dielectric :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Series :
VJ
Radiation Hardening :
No
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
VJ1206Y333KXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y333KXAAP
VJ 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)