VJ1206Y333JXJMP
Mfr.Part #
VJ1206Y333JXJMP
Description
CAP CER 0.033UF 16V X7R 1206
Surface Mount
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Tolerance :
±5%
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
0.033µF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Datasheets
VJ1206Y333JXJMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y333JXJMP
VJ 0.033μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)