VJ1206Y333JXAMC
Mfr.Part #
VJ1206Y333JXAMC
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206
Capacitance :
0.033µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
1.6mm
Series :
VJ
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
VJ1206Y333JXAMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y333JXAMC
VJ 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)